Tentaresultat, lägenhetsvisning och goood mat!

Måste börja detta inlägg med wihooo!! Fick VG på min första tenta och ingen är så chockad och glad som jag haha! Vi har tre betygsstadier underkänd, godkänd och väl godkänd. Trodde aldrig jag skulle få VG på min första och det var ju liksom 100 år sen man skrev en tenta? :’) Men är såå glad för det! Imon får vi vår nästa hemtenta så nu kämpar vi på med den!

Annars då? I fredags åt vi ute med tjejerna, mycket mys och gott! I lördags hade jag och Moa lite myskväll, beställde thai och kollade Narnia, goals!! Igår träffade jag Amanda för lite brunch, Doktor Glas har ju bytt namn till Brunchoteket med lite nytt på menyn så vi åt där och det var såå himla gott! Sen gick vi faktiskt på lägenhetsvisning! Kollar bara lite smått och roligt att gå på visning hehe, drömmer om en egen<3 Har en till visning på onsdag och den verkar otroligt fin! Men ja drömma bör man annars dör man haha!

Idag har jag haft seminarium och sen städat lite, handlat och varit en runda på stan. Måste köpa en ny resväska, hittade dock ingen som uppfyllde mina kriterier, alltså en beige haha! Köpte dock en halsduk som var välbehövligt, blivit riktigt kallt nu! Får fortsätta min resväskajakt imorgon iallafall. Tränade HIT ikväll med Moa och dog seriöst en aning jisses så jobbigt. Sen lagade jag mat när jag kom hem och åt framför Enola Holmes. Ska fortsätta titta på den nu sen sova, hoppas ni haft en bra helg och bra måndag<3

10 reaktioner till “Tentaresultat, lägenhetsvisning och goood mat!”

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *