


Var ska jag börja? Detta brödet är ju såå fantastiskt gott! Snubblade över detta receptet häromdagen på en blogg. Har alltid velat göra bananbröd och tyckte detta verkade så gott med choklad och även helt veganskt med mandelmjölk och mandelsmör. Var också kokossocker istället för vanligt socker. Man kunde haft glutenfritt mjöl också men tog vanligt för vi är inte gluten. Och ja mörk choklad också men det gillar jag inte så jag tog ljus hehe 😉 Skulle nog haft inne det i några minuter till för de blev lite kompakt meen skyller på att jag var för otålig haha men då vet jag det till nästa gång! HÄR hittar ni receptet. Testa, ni kommer inte ångra er!! Om ni gillar banan då eftersom det är ett bananbröd som smakar mycket banan haha :’) Men så otroligt saftigt och gott!
Inte hänt så mycket annat idag än att jag har varit och handlat, bakat brödet, lagat mat och fotat. Var ute på en liten promenad också och fotade några vårtecken. Såklart kom solen när jag kom hem och gick in 🙂 En som hjälper mig med Kalle hade honom idag så inte ens varit hos honom och jag saknar honom redan haha.
Imon är det först jobb, sen en snabbis till umo för att kolla så blodtrycket är bra och sen upp till Kalle och rida ut en runda. Tror jag ska träffa Felicia sen på kvällen om inte planerna ändras. Nu ska jag sätta på sista How to get away with murder. Äntligen kollat ifatt det och det är lika bra som vanligt, kolla på det om ni leter serie!! Otroligt välgjord och spännande serie. Finns till säsong 4 på Netflix!
Hoppas ni har haft en bra start på veckan xx
Åh vad gott och bra tips! 😀 Kramis
såg supergott ut!!
Men alltså, lätt ju hur gott som helst, måste prova!
Brödet ser såå gott ut. Dina bilder är jättefina!
Kram
Gud så gott det såg ut 😍
Men guuu vad gott!!! Förstår du hur sugen jag blir på att baka nu?? Kram finaste <3
Men tack fina du <3 Gud så gott det där såg ut!!
Kul med brödtips då mitt första försök inte blev 100% lyckat 😀
Åh vad gott det ser ut!
Mums så gott!
åh vad gott! 🙂
Vad gott!!
Mumsigt 😊
Ja men eller hur, Tobbe måste vara den falskaste farmen-deltagaren ever!
Alltså MUMS! Ska testa det brödet någon gång då jag vill ha något lite extra mumsigt att lyxa på! 😀 Kramar
Åh vad gott <3
Men muuums! Det här ser galet gott ut!
Det ser verkligen ut som rena drömmen detta! WOW <3
Men oj vad gott! 😍
Gud vad gott !!